Warto wiedzieć

  • Planujesz dużą imprezę plenerową lub kameralny kinderbal? Jak się przygotować?
     
    Troszkę spraw technicznych…
     
    Bardzo ważnym elementem udanej zabawy jest przestrzeń potrzebna do pracy urządzeń oraz swobodnego poruszania się uczestników.
    Najlepszym podłożem jest teren trawiasty , do którego bardzo łatwo można przykotwić urządzenia oraz zabezpieczyć teren wokół niego.Podłoża typu beton ,kostka ,asfalt również nadają się na miejsce pracy urządzenia lecz o wiele trudniej odpowiednio je solidnie umocować a jest to konieczne ze względu na podmuchy wiatru.
    Ponadto teren powinien być płaski lub o małym nachyleniu wolny od leżących kamieni szkieł gałęzi mogących uszkodzić sprzęt. Biorąc pod uwagę wymiary urządzeń należ do ich gabarytów doliczyć około dwa metry z każdej strony aby zapewnić przestrzeń wokół nich. Należy zwrócić też uwagę aby nad przygotowanym placem nie było nisko idących linii energetycznych oraz wystających konarów drzew.

     

    Urządzenia mogą być użyte w pomieszczeniach zamkniętych  o odpowiedniej kubaturze na przykład sale gimnastyczne itp.

     
    Następną ważną sprawą jest dostęp do energii elektrycznej oraz odpowiednia jej moc. Podczas pracy urządzenia nieustannie pompowane jest do nich powietrze za pomocą specjalnych dmuchaw o napięciu 230 volt (standard w każdym domu) i poboru mocy każdej z nich  1.1 KW (koszt zużytej energii wynosi około złotówki na godzinę).
    Ze względu na straty natężenia prądu wraz z odległością od jego źródła dystans od niego nie powinna przekraczać 50 metrów co zapewni poprawność działania dmuchaw.
     
    Kolejnym elementem jest transport ważących od 80 do ponad 250 kilogramów urządzeń.Tak zwane dmuchańce przewozimy autami dostawczymi oraz samochodami osobowymi z przyczepką.
    Ważne wiec jest aby można było dojechać samochodem do miejsca montażu urządzenia.W przypadku  braku takiej możliwości konieczna jest wcześniejsza  informacja na ten temat. Na  imprezy przydomowe czy też przedszkoli w dbałości o Państwa trawnik urządzenia przywożone są lekkimi przyczepkami.
    Co w przypadku zlej pogody? Na warunki atmosferyczne nie mamy wpływu a praca urządzeń nie może być wykonywana podczas bardzo mocnych podmuchów wiatru lub ulewnego deszczu. Mając już duże doświadczenie jesteśmy w stanie odpowiednio się do takich sytuacji przygotować w dbałości o bezpieczeństwo uczestników.W przypadku przejściowych załamań pogody po odpowiednim osuszeniu urządzeń możliwe jest kontynuowanie zabawy.